Påmelding vår 2016

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 30. Nov 2015

Nå er snart et flott turnsemester over, og vi begynner å forberede et nytt.

I den forbindelse kommer det her en del veldig viktig info.

Dere som ønsker å være med videre på neste semester melde dere på de nye kursene så snart som mulig etter mandag 30.11.2015 kl. 06.00

Det er dessverre ikke plass til alle, og førstemann til mølla gjelder……

Etter 30.11.2015 kl. 06.00 vil alle eksisterende medlemmer ha 5 dager, til å melde seg på.

Men husk at det vil ikke automatisk være plass til alle, fordi medlemsmassen endrer seg i alder og noen bytter parti.

Fredag 4.12.2015 kl.24.00 åpner vi for påmelding av de som står på venteliste, etter ytterligere 5 dager åpner vi for nye medlemmer.

Timeplanen for semesteret våren 2016 vil være helt lik den forrige, og har oppstart i uke 2 (uken etter skolen) Den ser slik ut:

Våren 2016

Dag

Parti

Ant.

Pris inkl. avgift til Langhus AIL

Mandag

17:00 - 17:45

Foreldre & Barn 2-3 år

30

kr. 750

17:45 - 18:30

Gymlek 4-5 år

30

kr. 750

18:30 - 20.00

Allsidig turn jenter 3-4. klasse

30

kr. 950

Tirsdag

17:00 - 18:00

Allsidig turn, jenter 1-2. klasse

30

kr. 850

18:00 - 19:30

Apparatturn jenter (eget uttak)

kr. 1 950

19:30 - 21:00

Troppsturn mix (eget uttak)

kr. 1 950

Onsdag

17:00 - 17:45

Gymlek 4-5 år

30

kr. 750

17:45 - 19:15

Allsidig turn jenter 5-7. klasse

30

kr. 950

Torsdag

17:00 - 18:00

Allsidig turn gutter 1-2. klasse

30

kr. 850

18:00 - 19:30

Allsidig turn gutter 3-7. klasse

25

kr. 950

19:00 - 21:00

Troppsturn mix (eget uttak)

kr. 1 950

Fredag

17:30 - 19:00

Apparatturn jenter (eget uttak)

kr. 1 950

Hvordan melde seg på:

Gå inn på www.langhusturn.no. Klikk på «påmelding» og «eksisterende medlem»

Dere blir nå spurt om brukernavn og passord. Dette har dere fått ved innmelding og ved forrige semesters bekreftelse om plass.

Dersom dere ikke har dette, må dere sende en mail til langhusturn@hotmail.com.

Mailen må inneholde medlemmets fulle navn og hvilket parti det tilhører.

Da sender vi en automatisk mail tilbake med brukernavn og passord.

Denne mailen går til adressen registrert på deres profil, dersom dere er usikre på om dette er riktig adresse må dere også sende adressen dere ønsker registrert på medlemmet (kun en adresse pr. medlem)

Når dere er logget inn ser bildet ca. ut som det under.

Da trykker dere på «nytt parti» og velger partiet dere ønsker å delta på. Husk at partiene er styrt av aldersbegrensninger. (se timeplanen)

Dersom dere har gode grunner for å avvike fra aldersreglene må dere sende en mail til langhusturn@hotmail.com i god tid før 30/11 kl. 06.00.

Når dere har meldt på, mottar dere en automatisk bekreftelse fra systemet, enten om plass på partiet eller på venteliste.



Trenermangel Gymlek onsdager

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 18. Aug 2015

Kjære utøvere, kjære foreldre



Turngruppa har et stort trenerproblem. Vi har dessverre ingen trener for gymlek partiet på onsdager for øyeblikket. Selvfølgelig jobber styret på spreng for å få en løsning på plass, men om det er noen av foreldrene som kunne tenke seg å ta over ansvaret for dette partiet hadde det gitt oss mulighet til å ha et tilbud for deres barn. Styret stiller med unge hjelpetrenere (11-12år) som iallfall kan vise og instruere den tekniske delen, men som ikke kan og skal ha et overordnet ansvar for partiet. Om vi ikke finner en løsning innen nåværende uke må partiet dessverre legges ned.



Ved interesse bes det å ta kontakt snarest via e-post: langhusturn@hotmail.com eller på mobil 98075016 (Martin Flückiger, styreleder turngruppa).


Tusen takk for rask tilbakemelding og med vennlig hilsen

Martin Flückiger





VIKTIG INFORMASJON VEDRØRENDE PÅMELDING

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 26. Mai 2015

VIKTIG INFORMASJON

Dette er veldig viktig info for dere som ønsker å være med videre i turngruppa og for dere som går på de lukkede partiene (tropp og apparat jenter) er det eget opplegg. Det kommer trener tilbake til.

Nå er snart et flott turnsemester over, og vi begynner å forberede et nytt. I den forbindelse kommer det her en del viktig info.

Dere som ønsker å være med videre til neste semester må melde dere på de nye kursene så snart som mulig etter tirsdag 9/6 kl. 06.00.
Det er dessverre ikke plass til alle, og førstemann til mølla gjelder……
Etter 9/6 kl. 06.00 vil alle eksisterende medlemmer ha en uke (7 dager) til å melde seg på. Men husk at det vil ikke automatisk være plass til alle, fordi medlemsmassen endrer seg i alder og vi klarer ikke å rekruttere nok trenere til å endre partistrukturene.

En uke etter altså tirsdag 16/6 åpner vi for påmelding av de som står på venteliste, etter ytterligere en uke åpner vi for nye medlemmer.

Timeplanen for semesteret høsten 2015 vil være helt lik den forrige, og har oppstart i uke 35 (uken etter skolestart). Se timeplanen helt nederst.

Hvordan melde seg på:
Gå inn på www.langhusturn.no. Klikk på «påmelding» og «eksisterende medlem»

Dere blir nå spurt om brukernavn og passord. Dette har dere fått ved innmelding og ved forrige semesters bekreftelse om plass. Dersom dere ikke har dette, må dere sende en mail til langhusturnXhotmail.com. Mailen må inneholde medlemmets fulle navn og hvilket parti det tilhører.
Da sender vi en automatisk mail tilbake med brukernavn og passord.
Denne mailen går til adressen registrert på deres profil, dersom dere er usikre på om dette er riktig adresse må dere også sende adressen dere ønsker registrert på medlemmet (kun en adresse pr. medlem).


Så trykker dere på «nytt parti» og velger partiet dere ønsker å delta på. Husk at partiene er styrt av aldersbegrensninger. (se timeplanen). Dersom dere har gode grunner for å avvike fra aldersreglene må dere sende en mail til langhusturnXhotmail.com i god tid før 9/6 kl. 06.00. Når dere har meldt på, mottar dere en automatisk bekreftelse fra systemet, enten om plass på partiet eller på venteliste.




Høst 2015

Dag

Parti

Ant.plasser

Pris nkludert avgift til Langhus AIL

Alder:

Mandag









17:00-17:45

Foreldre & barn

30

kr 750

2 - 3 år

17:45-18:30

Gymlek

30

kr 750

4 - 5 år

Tirsdag









17:00-18:00

Allsidig turn, jenter 1-2 kl

30

kr 850

5 - 8 år

18:00-19:30

Apparatturn jenter



kr 1 950

Eget opptak. Ikke tilgjengelig for påmelding.

19:00-21:00

Troppsturn-konkurranse



kr 1 950

Eget opptak. Ikke tilgjengelig for påmelding.

Onsdag









17:00-17:45

Gymlek

30

kr 750

4 - 5 år

17:45-19:30

Allsidig turn jenter

30

kr 950

Fra 3 kl - 25 år

Torsdag









17:00-18:00

Allsidig turn gutter 1-2 kl

30

kr 850

5 - 8 år

18:00-19:30

Allsidig turn gutter

25

kr 950

Fra 3 kl - 25 år

19:00-21:00

Troppsturn-konkurranse



kr 1 950

Eget opptak. Ikke tilgjengelig for påmelding.

Fredag









17:00-19:00

Apparatturn jenter



kr 1 950

Eget opptak. Ikke tilgjengelig for påmelding.














Siste trening før sommeren og sommeravslutning

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 21. Mai 2015

Hei alle turnere og turnforeldre

Da går dette semesteret også mot slutten. Vi har gjort det til en hyggelig tradisjon å ha en grill-avslutning før sommerferien. I år fyrer vi opp grillene lørdag 6. juni (samme dag som kretsturnstevnet) på utsiden av turnhallen vår. Vi kommer tilbake til nøyaktig klokkeslett når vi vet når Langhus turn er ferdig på kretsturnstevnet, men det blir nok rundt kl 16. Vi stiller med hamburger (oksekjøtt) med tilbehør, pølser (svinekjøtt) med lompe eller brød, salat og brus, og is til barna.
Dersom noen ønsker noe annet å spise eller drikke må dere ta med selv.


Påmelding og betaling:
For å ikke bruke veldig mye penger fra klubbkassen koster det 50 kr pr voksen (gratis for barna). Send en mail til oss med antall voksne og barn + innbetaling til konto 9852 05 77971 innen 31.05.2015. Merk betalingen med Grillavslutning og barnets navn

Kaker og kaffe:
Veldig fint om noen av dere kan ta med en kake og/eller en kanne med kaffe. Gi meg tilbakemelding på samme mail som dere melder dere på.

Annet praktisk:
Ta med campingbord og stoler. Ingen hindring om det blir dårlig vær; da trekker vi inn i hallen.

Vi håper så mange som mulig har lyst til å avslutte turnsemesteret sammen med oss!

Siste turntreninger blir uke 23, med unntak av troppen og apparatpartiet som også har trening uke 24. Etter dette tar vi sommerferie. Følg med på mail og våre hjemmesider for oppdatert info om høstsemesteret 2015.


Med vennlig hilsen
Langhus Turn



Innkalling til årsmøte Turngruppa Langhus AIL

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 24. Mar 2015

Innkalling til årsmøte Turngruppa Langhus AIL

Mandag 13/4-15, kl. 19.00 i styrerommet ved gymsalen til gamle Vevelstad ungdomsskole ("vår" gymsal).

Forslag til diskusjon ved årsmøtet kan sendes inn skriftlig via e-post (enten via kontaktskjema på hjemmesiden vår eller via turnXlanghusil.no ) innen 8/4-15.

Agenda:
1. Godkjenning av innkalling
2. Regnskap 2014
3. Budsjett 2015
4. Innkomne forslag

Vel møtt!

Vennlig hilsen
Styret i turngruppa, Langhus AIL



Tusen takk til alle som bidro til at Turnshowet 2015 ble en suksess!

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 23. Mar 2015

Tusen takk til alle som bidro til at Turnshowet 2015 ble en suksess!

Det er mange jeg skal si takk til i dag!

Først og fremst er det utøverne som virkelig viste engasjert frem hva vi driver med til vanlig i gymsalen og skapte en entusiastisk stemning i Langhushallen. Men det hadde ikke gått uten våre motiverte trenere som står på året rundt og underviser, motiverer og iblant trøster når det er litt vel vanskelig første gang - og ikke minst brukte masse tid med forberedelser til selve showet! Så tusen takk til alle som holder ut sammen med meg i styret - uten administrasjon og organisering av kiosk, rigging, lodd- og billettsalg hadde ikke et slikt show vært mulig! Og så - last, but not least - vil jeg takke alle foreldre som stilte opp for å lage kake, svelerøre, kaffe eller skjæret opp frukt, kokte pølser og serverte slush; hjalp til med rigging (og rydding), flyttet apparater under showet, bidro til lodd- og billettsalg og med alle andre oppgavene vi fordelte!

Med en slik gjeng gleder jeg meg allerede til neste Turnshow!

Med vennlig hilsen
For styret i turngruppa, Langhus AIL: Martin Flückiger





Turn for gutter mellom 6 og 16 år

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 26. Jan 2015

Hei alle gutter mellom 6 og 16 år.

Langhus turn har plass til flere gutter som ønsker å trene turn.
Vi har ett parti for gutter mellom 6 og 8 år og et parti for de som er eldre. Vi trener allsidig trening med grunnbase i turn, dette er en flott grunntrening for dere som driver med andre idretter.

Treningene er på torsdager 17 – 18 for de som er 6-8 år og 18-19.30 for de eldre

Gå inn på vår hjemmeside www.langhusturn.no og meld deg på!


Årets Turnshow 2015

Postet av Langhus AIL - Gymnastikk og Turn den 20. Jan 2015

Hei alle turnere og turnforeldre, og hjertelig velkommen til nytt semester.

Dette semesteret vil vi bruke på å øve inn nummer til det store turnshowet som er turngruppas høydepunkt i løpet av året. Årets turnshow går av stabelen 22. Mars i en forhåpentlig vis fullsatt Langhushall. I den forbindelse trenger vi som vanlig hjelp fra dere foreldre.
Dere vil på et litt senere tidspunkt bli kontaktet direkte av ansvarspersoner for enkelte oppgaver med en fordeling av vakter og oppgaver. Men sett altså allerede nå av helgen 21 og 22 mars.

Til turnshowet trenger vi noen gode, fine premier til utlodning (vi går for 5 store premier og ikke masse trøstegevinster). Så dersom det er noen som har kontakter så sier vi tusen takk, det er jo for å sikre økonomi til et videre turntilbud for barn og unge i Langhusområdet. Vi selger også sponsor plasser på billetter og plakater for 5000 kr, vi er takknemlig for all hjelp vi kan få.
Bare kontakt oss på denne mailadressen dersom dere kan bidra.

Den 6. Juni arrangeres kretsturnstevne for vår krets. I år avholdes dette i Askerhallen. Nærmere info kommer senere.

Helt til sist vil vi bare ønske alle sammen lykke til med treningen.

Med Vennlig Hilsen

Styret Langhus IL Turn